DİJİTAL BASKI

Dijital baskı, geleneksel baskı tekniklerinden farklı olarak, bir film ya da plaka kullanılmadan gerçekleştirilir. Bu nedenle, dijital baskı işlemi daha hızlı, daha ekonomik ve daha esnektir.

Dijital baskı teknolojisi sürekli olarak gelişiyor ve artık çok sayıda materyale baskı yapabiliyoruz.

Düşük maliyetli, hızlı ve tasarım özgürlüğü ile dijital baskı hizmetleri...

Düşük maliyetli ve özgün olması dijital baskının avantajlarından biridir. Geleneksel baskı yöntemleri gibi kalıp veya matris hazırlama gibi maliyetli işlemler gerektirmez ve bu nedenle daha ekonomik bir seçenektir.

Dijital baskı, farklı malzemeler üzerine de yapılabilir. Kağıt, karton, plastik, metal ve tekstil gibi çeşitli malzemelerde kullanılabilir. Bu nedenle, farklı sektörlerde kullanılabilecek çok yönlü bir baskı yöntemidir.

DİJİTAL BASKI NEDİR ?

Elektronik ortamda hazırlanmış tasarımlar ve fotoğrafların, gelişmiş baskı teknolojileri sayesinde, el değmeden, kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılan baskı tekniğine dijital baskı denir. Geleneksel baskı yöntemlerine göre (ofset ve serigrafi) sayfa başına daha çok ürün alınabilir. Bu özelliği nedeniyle oldukça ekonomiktir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hava şartlarına karşı uzun süreli dayanıklılık sağlayan solvent bazlı boya kullanılan dijital baskı tekniği ile tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan billboard, tabela, afiş vb. gibi reklam ürünleri hazırlanmaktadır. Pek çok baskı tekniğini hız ve kalite açısından geride bırakan dijital baskı aynı zamanda baskı işleminde boyut sınırlandırmasını da ortadan kaldırmıştır.

Neden dijital baskı tercih etmeliyim?

  • Düşük maliyet
  • Yüksek hız
  • Tasarım özgürlüğü ve esnekliği

Tabela ve Reklam tasarım örneklerine ayrıca göz atabilirsiniz.

Tasarım

Talep ettiğiniz veya hazır görselleriniz grafik ekibimiz tarafından düzenlenir

Baskı

Yapılan görsel tasarım daha önceden belli olan ölçülerde dijital baskı makinesine gönderilir

Uygulama

Baskısı yapılan görseller eğer varsa önceden belirlenmiş alana uygulanır veya tarafınıza teslim edilir

Gerçekleştirdiğimiz Dijital Baskı Proje Uygulamaları

yorum
Mehmet Akçay
Uzun süredir dijital baskı çalışmalarımızı Dekopa ile yaparız. Memnuniyetimiz hiçbir zaman bozulmadı.
yorum
Servet Akçay
İşimiz için istediğimiz yüksek kalitede dijital baskılarınız sayesinde, projemiz tamamlanırken gerçekten çok memnun kaldık.
yorum
Cihan Yoldaş
Proje sürecinde gösterdiğiniz profesyonellik, işinizdeki ustalık ve kalite anlayışınız gerçekten harika. Teşekkürler.

Dijital baskı nedir?

Dijital baskı, bilgisayar teknolojisi kullanarak dijital ortamda hazırlanmış bir tasarımı kağıt veya başka bir malzeme üzerine basma işlemidir.

Dijital baskıda hangi malzemeler kullanılabilir?

Dijital baskıda kağıt, karton, vinil, PVC, tekstil ve diğer birçok malzeme kullanılabilir.

Dijital baskı hangi alanlarda kullanılır?

Dijital baskı, reklamcılık, promosyon, ambalajlama, tekstil, moda, kitap, dergi, afiş, etiket ve diğer birçok alanda kullanılır.

Dijital baskı ile geleneksel baskı arasındaki fark nedir?

Geleneksel baskıda, bir kalıp kullanılır ve mürekkep doğrudan kağıda aktarılır. Dijital baskıda ise tasarım bilgisayar ortamında hazırlanır ve daha sonra bir yazıcı veya baskı makinesi kullanılarak kağıda veya malzemeye basılır. Dijital baskı daha hızlı, daha esnek ve daha uygun maliyetlidir.

Dijital baskıda hangi renk sistemleri kullanılır?

Dijital baskıda RGB, CMYK ve Pantone renk sistemleri kullanılır. RGB renk sistemi, ekranlarda kullanılan bir renk sistemidir. CMYK renk sistemi ise baskıda kullanılır ve dört renk mürekkep (Cyan, Magenta, Yellow, Black) kullanılarak geniş bir renk yelpazesi oluşturulur. Pantone renk sistemi ise özel renklerin oluşturulmasında kullanılır.

Dijital baskıda hangi yazıcılar kullanılır?

Dijital baskıda mürekkep püskürtmeli, lazer, UV, solvent veya sublimasyon yazıcılar gibi farklı tipte yazıcılar kullanılabilir. Hangi yazıcının kullanılacağı, malzeme türüne, baskı hacmine ve baskı kalitesine bağlıdır.

Özel Dijital Baskı Talebiniz mi Var ?

Whatsapp Üzerinden Yazın

Hiç beklemeden Whatsapp üzerinden anında bilgi alın.

TOP
× Bize Ulaşın.